Leasing konsumencki czy kredyt, co wybrać?

 

Usługa skierowana do osób nie prowadzących działalności gospodarczej, osób prywatnych. Nie musisz już brać kredytu bankowego, ani zapożyczać się u znajomych, żeby stać się szczęśliwym posiadaczem nowego lub używanego samochodu. Ciągle niewiele osób wie, że istnieje stosunkowo nowy produkt rynkowy, jakim jest leasing konsumencki.

 

Przede wszystkim leasing konsumencki jest łatwiejszy do uzyskania. W związku z tym do podpisania umowy leasingowej wystarczą dwa dokumenty tożsamości, oraz oświadczenie o wysokości dochodów. W banku natomiast przechodzisz dość długą i dokładną procedurę weryfikacyjną.

 

Leasing standardowy zakłada możliwość wykupienia samochodu niemal za bezcen w porównaniu do jego aktualnej wartości rynkowej, Raty leasingu są stałe i niezmienne przez cały czas trwania umowy, która może być zawarta maksymalnie na 5 lat.

Leasingodawca, jako niemal hurtowy nabywca aut, może wynegocjować korzystniejsze warunki zakupu, niż gdybyśmy sami ubiegali się o zakup danego samochodu w kredycie.

 

Leasingodawca pobiera opłatę ubezpieczenia jednorazowo lub wlicza do rat wynikających z umowy leasingu.

Plusem jest jednak to, że leasingodawca jest w stanie wynegocjować korzystniejsze warunki ubezpieczenia, niż klient indywidualny, a poza tym pokrywa koszty naprawy i odszkodowania powypadkowego. Tak więc dostajesz samochód zarejestrowany i ubezpieczony, pozostaje Ci jedynie wybrać markę, model i kolor auta.

 

Karolina Filipowicz-Piszczek

Specjalistak ds. kredytów i leasingów