MITSUBISHI ECLIPSE CROSS ROZPOCZYNA NOWĄ LEGENDĘ

Nowe Mitsubishi Eclipse Cross zadebiutuje w naszym salonie w Krakowie w grudniu tego roku.

 

Całkowicie nowy model Mitsubishi Eclipse Cross zawitał do Polski podczas specjalnej, przedpremierowej prezentacji dla mediów na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu, w której wzięła udział ambasadorka marki Anna Cieślak. Nowe Mitsubishi Eclipse Cross, którego nazwa pochodzi od nazwy słynnego, wyścigowego konia, zachwyca sportową sylwetką SUV-a coupe, znakomitymi osiągami i precyzją prowadzenia, gwarantowaną przez sztywne, choć komfortowe zawieszenie i najnowszą generację znanego z Mitsubishi Lancera Evolution układu kontroli napędu na 4 koła - Super-All Wheel Control. Nową konstrukcję Mitsubishi, która za sprawą znakomitego przyjęcia przez ekspertów, media i klientów, ma szansę stać się kolejną legendą marki, wyróżnia wyrafinowana jakość wykończenia, ciche i wzorowo rozplanowane wnętrze a podróżowanie ułatwiają innowacyjne układy sterowania i łączności. Za bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów odpowiadają najnowocześniejsze systemy oraz opracowana przez Mitsubishi Motors konstrukcja RISE rozpraszająca energię podczas zderzenia.

 

100 LAT PRODUKCJI SAMOCHODÓW I 150 LAT DZIEDZICTWA  

 

Mitsubishi Eclipse Cross zaznacza zupełnie nowy rozdział w historii firmy Mitsubishi Motors, która już od stu lat produkuje samochody. Nowy model to także owoc dziedzictwa liczącej sobie już 150 lat historii koncernu Mitsubishi, który zajmuje się niemal wszystkimi dziedzinami techniki związanymi z transportem i mobilnością – jest m.in. pionierem lotnictwa, ale należy także do najważniejszych konstruktorów stoczniowych. W swoje setne urodziny Mitsubishi Motors ma też za sobą 80 lat doświadczeń i tradycji w dziedzinie konstruowania i produkcji samochodów osobowych napędzanych na 4 koła – tradycji, która sprawia, że marka ta należy do absolutnej elity światowej producentów prawdziwych aut typu SUV, a nie tylko samochodów prezentowanych marketingowo jako SUV-y.

 

NOWE OTWARCIE, NOWA LEGENDA

 

W tym kontekście najnowszy model Mitsubishi Motors jest zarazem zupełnie nowym otwarciem, jak i kontynuacją największych osiągnięć marki, ich transpozycją na nowoczesny język designu i oczekiwania klientów. Już sama nazwa – Eclipse Cross – ma ogromną nośność, zarówno emocjonalną, jak informacyjną. Nazwa nowego modelu jest związana z brzmiącą jak legenda, lecz jednak prawdziwą historią nadania nazwy sportowemu modelowi Mitsubishi Eclipse - produkowanemu w latach 90. przez Mitsubishi w USA, sportowemu pojazdowi, będącemu jednym z symboli stylu życia i bycia w skali globalnej w tamtych latach. Miano Eclipse pochodzi od najszybszego w historii konia wyścigowego, który narodził się w XVIII wieku podczas zaćmienia słońca i wygrywał wszystkie gonitwy z kilkunastometrową przewagą. Szacuje się, że geny tego niezwyciężonego czempiona można obecnie znaleźć u 85% koni wyścigowych na świecie. Nazwa Eclipse w połączeniu ze słowem „cross” – „przekraczać” – mówi otwarcie, że mamy do czynienia ze sportowym SUV-em, który nie boi się żadnego wyzwania i jest gotów, by tworzyć nową legendę.

 

IDEALNIE ROZPLANOWANE WNĘTRZE

 

Dokładnie takie samo wrażenie robi wnętrze auta: świetnie przemyślana forma towarzyszy znakomitej realizacji. Kokpit jest wyszukany i widać tu, jak starannie go przemyślano, jak ergonomia anatomiczna i użytkowa znalazły wspólną „płaszczyznę porozumienia” – przez zastosowanie podziału funkcjonalnego na górną, informacyjną część oraz dolną, wykonawczą. Kierowca został dzięki temu umieszczony w środowisku, które swą intuicyjnością i logiką aktywnie go wspiera w jego roli. Dzięki temu wszystko jest od pierwszego rzutu okiem jasne i zrozumiałe, każdy element funkcjonalny jest dokładnie tam, gdzie się go odruchowo szuka – i działa on dokładnie tak, jak podpowiada intuicja. Inną zaletą takiego uformowania otoczenia jest świetna widoczność bez jakichkolwiek elementów zaburzających ocenę sytuacji. Temu celowi służą nie tylko przejrzyste instrumenty pokładowe, ale również – zastosowany po raz pierwszy w modelu Mitsubishi – wyświetlacz przezierny HUD, który w polu widzenia kierowcy prezentuje najważniejsze informacje tak, że prowadzący nie musi spuszczać wzroku z drogi, a przeczytanie danych nie wymaga zmiany ogniskowania wzroku.

CHCESZ ZOBACZYĆ GO JAKO PIERWSZY?