Leasing konsumencki czy kredyt, co wybrać?

 

Usługa skierowana do osób nie prowadzących działalności gospodarczej, osób prywatnych. Nie musisz już brać kredytu bankowego, ani zapożyczać się u znajomych, żeby stać się szczęśliwym posiadaczem nowego lub używanego samochodu. Ciągle niewiele osób wie, że istnieje stosunkowo nowy produkt rynkowy, jakim jest leasing konsumencki.

Jak często wymieniać olej w silniku samochodowym?

 

To jak często wymieniać olej w najprostszy sposób określa oczywiście instrukcja obsługi pojazdu, czy inaczej mówiąc producent. Należy jednak zwrócić uwagę, że zwykle producent pojazdu definiując zakresy i interwały przeglądowe wyszczególnia dwa przypadki: eksploatację w normalnych oraz trudnych warunkach.

Jak niskim kosztem przygotować samochód przed wyjazdem w dłużą trasę.

 

Dla utrzymania optymalnej sprawności samochodu, jego producent w osobie sztabu inżynierów opracowuje dostosowany do konkretnego modelu w tym jednostki napędowej harmonogram Obsługi technicznej z wykazem szeregu czynności dla serwisanta,  jakie należy.

Jak przygotować samochód przed zimą.

 

Przygotowanie pojazdu do zimy przeciętnemu użytkownikowi kojarzy się zwykle z wymianą opon na zimowe , choć jak pokazuje praktyka i w tym przypadku bywa różnie. Zdarza się bowiem często że „zapobiegliwy” użytkownik przyjeżdża do serwisu na wymianę opon w grudniu czy styczniu.

Czy warto wymieniać opony?

 

Od lat jest to jedna z najbardziej spornych kwestii w motoryzacji. Czy zmiana opon jest konieczna ? Opony wielosezonowe, całoroczne są bardzo dobrze promowane i mają spore grono zwolenników, chociaż opony sezonowe są wyborem większości kierowców. Kto ma rację ? Ilu kierowców tyle opinii.

Czy warto robić przegląd powłoki lakierniczej?

 

Powłoka lakiernicza to wizytówka naszego samochodu, powinna być zadbana, pozbawiona uszkodzeń i przebarwień. To pierwszy element, na który wszyscy zwracają uwagę, a jednocześnie najbardziej narażony na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Samochód to rzecz użyteczna, nie da się go chronić przed każdą rysą, ale można w odpowiednim czasie ją zabezpieczyć.

Czy możliwe jest usunięcie wgniecenia karoseria bez lakierowania?

 

Zdarzają się uszkodzenia lakieru, które możemy naprawić bez lakierowania całego elementu. Muszą być spełnione określone warunki, aby taka naprawa mogła się powieść. Po pierwsze rozmiar wgniecenia - maksymalnie do 2 cm. Po drugie brak naruszenia struktury lakieru, bez pęknięcia, ubytku czy nawet rysy. W takich przypadkach ze względów ekonomicznych opłacalne jest zastosowanie metody "smart" (usunięcie wgnieceń bez lakierowania).

 

Jak szybko zlikwidować szkodę komunikacyjną

 

Wypadek, stres, zdenerwowanie, co zrobić? Spokojnie to nie jest takie skomplikowane, skorzystaj z pomocy profesjonalistów pracujących w warsztatach. Jeżeli nic nikomu się nie stało, wystarczy tylko naprawić auto w rzetelnym warsztacie. Zadzwoń do ubezpieczyciela, zgłoś szkodę i podaj okoliczności zdarzenia.

 

Jak wybrać najlepsze ubezbiecznienie komunikacyjne

 

Po pierwsze, sprawdźmy w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) od jakich zdarzeń chroni nas wybrana polisa. Ubezpieczenie AC może zapewnić kierowcy wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy samochód zostanie uszkodzony w wypadku lub kolizji spowodowanej przez ubezpieczonego oraz skradziony lub zniszczony w wyniku różnego rodzaju zdarzeń losowych. Coraz częściej możemy wybierać zakres, który nas interesuje według zasady, by płacić tylko za taką ochronę, która nas interesuje.

 

W jaki sposób działa usługa długoterminowego wynajemu Samochodu

 

Długoterminowy wynajem łączy ze sobą finansową część związaną z pozyskaniem samochodów z kompleksowym pakietem obsługi serwisowej. Długoterminowy wynajem aut to usługa zawierająca  : finansowanie, pełną obsługę wynajmowanych samochodów (czyli pełną kontrolę nad wydatkami, bieżącą eksploatacją czy naprawami oraz całodobowy serwis, ubezpieczenie), możliwość wykorzystania samochodów zastępczych oraz karty paliwowe.